מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
חוק להסדר התדיינויות

החוק יכנס לתוקף החל מיולי 2016

מביא עימו שינוי בתפיסה של הדרך המקובלת במדינת ישראל להתגרש, המחוקק הגיע להבנה שבכדי לסייע לזוגות שרוצים לסיים את קשר הנישואין בניהם בכמה שפחות מלחמות גירושין בבתי המשפט יש להנחיל דרך של גישור והסכמות ולכן לפני תחילתו של הליך משפטי ישנה החובה לפנות לגישור. תכליתו של החוק היא שטרם יציאת בני הזוג למלחמות בבתי הדין ובבתי המשפט ייגשו הם למרכזי הסיוע על מנת לנסות ולגשר על הסכסוכים בניהם ולהגיע לכמה שיותר הסכמות.

 

השינוי שמביא עימו החוק הוא למעשה כזה שעד לעת הזאת, טרם כניסת החוק לתוקף, כאשר בני זוג רצו להתגרש היו שני תרחישים מקובלים: האחד, בן זוג אחד היה "מפתיע" את בן הזוג השני ומגיש תביעה לגירושין בבית הדין הרבני או לחלופין בבית המשפט לענייני משפחה, תופעה זו מוכרת כ"מירוץ הסמכויות".  תרחיש נוסף הוא כאשר שני בני הזוג מגיעים יחדיו לפתוח בהליך הגירושין.

כעת לאחר כניסתו של החוק לתוקף, שני התרחישים הנ"ל אינם רלוונטיים יותר, כלומר אין יותר "הפתעות", כאשר אחד מבני הזוג ירצה להתגרש, החוק מאלץ אותו להתמודד קודם פנים אל מול פנים עם בן/בת הזוג האחר/ת, שני בני הזוג יחדיו יצטרכו להגיע לבית המשפט וזה יפנה אותם למרכז הסיוע הקרוב על מנת לפתוח בהליך הגישור. החוק למעשה מונע את אפקט ההפתעה אשר גרם להתלקחות האש בסכסוך בין בני הזוג והובילה למלחמה קשה עוד יותר בבואם של הזוג להתגרש.  

ניתן לפנות להליך גישור באופן פרטי או דרך דלתו של בית המשפט, שני המקרים הם מקובלים מבחינת החוק. לאחר כניסתו של החוק לתוקף ישנם שני מסלולי בחירה לבני הזוג בבואם להתגרש, אלטרנטיבה ראשונה היא פנייה למגשר באופן פרטי, על המגשר להיות חבר "בלשכת המגשרים בישראל", המגשר יסייע לבני הזוג להגיע להסכמות מרביות ויעזור להם לגבש בסכם גירושין המסדיר את כל המחלוקות בניהם, ההסכם יהיה מקובל על שני בני הזוג וייחתם בהסכמה מלאה. לאחר חתימה על ההסכם בית המשפט יאשר אותו ויעניק להסכם מעמד של פסק דין, אפשרות זו כמובן היא האופטימלית ביותר, אפשרות זו תחסוך לבני הזוג התדיינות בהליך פורמלי בבתי הדין ובבתי המשפט. קיימת גם אלטרנטיבה נוספת והיא האפשרות ששני בני הזוג יגיעו לבית המשפט, שם יגישו בקשה ליישוב סכסוך, בקשה זו תועבר באופן ישיר לאחד ממרכזי הסיוע הסמוכים לבית המשפט, החל מרגע הגשת הבקשה לבית המשפט ישנו פרק זמן של 45 ימים שבו ישנו איסור על בני הזוג להגיש תביעות ולפתוח בהליכים נוספים. במרכז הסיוע תקבל את בני הזוג עובדת סוציאלית והיא זאת אשר תסביר לבני הזוג את האופציות העומדות בפני בני הזוג, הן בפן המקצועי שהוא מתן מידע והסבר באשר להליך הגירושין עצמו, השפעות ההליך על הצדדים ועל ילדיהם באם יש, והן בפן הטיפולי כלומר, הפניית בני הזוג לטיפול המתאים ביותר עבורם באופן ספציפי, כל זוג והפתרון המתאים לו, ישנם שלושה פתרונות טיפוליים אפשריים לבני הזוג ולאחד משלושת האפשרויות יופנו בני הזוג:

1.      גישור גירושין- למעשה באפשרות זו ישנה בחירה לבני הזוג בין פנייה למגשר חיצוני ובאופן פרטי, על המגשר להיות חבר "בלשכת המגשרים בישראל" לבין ביצוע הגישור ע"י העובדת הסוציאלית במרכז הסיוע. המגשר למעשה הוא צלע חיצונית וניטרלית בסכסוך בין בני הזוג והוא אשר מסייע בגיבוש הסכם גירושין, תפקידו לעזור לבני הזוג להגיע להסכם שבו נרשמו כל הנושאים אשר רלוונטיים על מנת לתור את הסכסוך בין בני הזוג.

למעשה אופציה זו היא היעילה ביותר, ובעלות נמוכה יחסית לשאר האפשרויות. בהליך זה ניתן להגיע להסכם אופטימלי לשני הצדדים ותוך זמן קצר יחסית, מספר שבועות להגיע להסכם מקובל, ולקבל אישור בית המשפט להסכם גירושין זה. ההסכם הוא יצירה של רצון משותף וחופשי של שני בני הזוג וכמובן תוך מחשבה על טובת הילדים(אם יש).

2.      אופציה שניה היא גירושין בהסכמה בסיוע והכוונה של עורכי דין- אופציה זו מתאימה לזוגות אשר אינם מסוגלים לתקשר ביניהם והיו מעוניינים שאת הרצונות שלהם שיובילו לגיבוש הסכם הגירושין יציגו עורכי הדין, כל אחד ועורך הדין מטעמו. בדרך כלל אופציה זו מתאימה לבני זוג אשר ההתנהלות בניהם היא אלימה, עורכי הדין הם אלו אשר ינהלו את הליך המשא ומתן בין שני הצדדים. 

3.      הטיפול הזוגי- אופציה זו מתאימה לזוגות אשר מעוניינים לקבל כלים על מנת לפתור את הסכסוך ביניהם ולהגיע למעשה לשלום בית ולהמשך חיי הנישואין. גם אם למעשה בני הזוג אינם חוזרים לחיי הנישואין ישנו יתרון בפניה לטיפול הזוגי כיוון שהוא מקנה דרכי התמודדות יעילים באם יגיעו בני הזוג להליך של גירושין.

 

היעלות של השיטה לפנייה לגישור טרם הגשת תביעה לגירושין לבית המשפט הוכיחה עצמה ברוב המדינות אשר בהן הונהגה השיטה, אולם לא תמיד ישנה הצלחה בפניה לשיטה, במצב זה בו בני הזוג לא הגיעו להסכמות ולא גיבשו הסכם גירושין בהסכמה דרך האופציות אשר מונחות לפניהם, לא לפני שהתקיימו לפחות ארבע פגישות מהו"ת לפחות, יוכלו בני הזוג לפנות לבית המשפט ולהתחיל בהתדיינות בהליכים הפורמליים מול שופט או דיין,. ניסיון העבר מוכיח לנו שהליך זה כמובן  נושא עלויות רבות ויכול להתפרש למשך שנים ארוכות. 

הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין