מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
הסכם לחיים משותפים


בני זוג  אשר אין בכוונתם להינשא זה לזה בעתיד  שמנועים מלהינשא מסיבות שונות (למשל זוגות חד מיניים) יכולים לערוך הסכם לחיים משותפים. מדובר למעשה בחוזה בין בני זוג , שנועד להסדיר את אופן החיים המשותפים ההתחייבויות של כל אחד מהצדדים כלפי הצד השני במהלך תקופת החיים המשותפים וכן אופן הפירוד למקרה שהיחסים נכשלים, ובכלל זה, חלוקת הרכוש המשותף, הפירוד עצמו ותשלום מזונות., ענייני ירושה ומתנות שיתקבלו במהלך החיים המשותפים ועוד. במסגרת הסכם זה ניתן להגן על הרכוש שכל אחד מבני הזוג הביא לחיים המשותפים מפני חלוקה בין הצדדים בעת הפירוד.

בני הזוג יכולים לקבוע בהסכם כי על יחסיהם יחולו דיני ידועים בציבור או כי לא יחולו דיני ידועים בציבור.הכל תלוי בכוונתם בתקופת החיים המשותפים.
יש זוגות שמעולם לא היו נשואים ומרביתם הינם זוגות שעבורם זו מערכת היחסים השניה שלהם ,דהינו הם גרושים ולהם ילדים מנישואין קודמים , והם מעוניינים לחיות בזוגיות ללא נישואין ומבלי להתחייב כלכלית האחד כלפי השני. זוגות אלו מציינים פעמים רבות כי ברצונם ראשית לשמר את רכושם שצברו עבורם ועבור ילדיהם וכן להמשיך ולשמור את משכורתם או הפנסיה ו/או קיצבה כלשהי וכן כל רכוש חדש שייצבר להם . ניתן לעשות זאת בנקל בהסכם ,שיקבע את המדיניות הכלכלית שלהם לפי העולה על דעתם. יש זוגות שרוצים להגן על הרכוש שהביאו עימם טרם הזוגיות אולם מעוניינים כי מפה ואילך כל רכוש שייצבר יהיה שייך לשניהם במשותף. ניתן גם לקבוע בהסכם כי השיתוף ברכוש המשותף יחול רק לגבי אותו רכוש שהצדדים ירשמו במשותף על שם שניהם.

ככלל גם כאן , ההסכם לחיים משותפים משמש כר נירחב לקבע כל הסכמה או דרך בה בני הזוג רואים את חייהם המשותפים ולהעלותו על הכתב. הסכם כזה יכול שיהיה מאושר על ידי בית המשפט אולם הינו בר תוקף גם ללא אישורו של בית המשפט. עם זאת מומלץ שיקבל את אישורו של בית המשפט שבודק את ההסכם ובכך הוא נותן להסכם משנה תוקף.

לסיכום, גם אם החלטתם שלא להינשא חשוב לחתום על הסכם לחיים משותפים ולהסדיר את כל העניינים המשפטיים והכלכליים הנובעים מהחיים המשותפים ואת ההסדרים שיחולו בעת הפרידה. בדרך זו, תוכלו ליצור מערכת יחסים יציבה והוגנת ובעתיד להימנע מהליכים משפטיים.

משרדינו מתמחה בכל סוגי ההסכמים לרבות בהסכם לחיים משותפים .


 להצטרף לעמוד הפייסבוק

הסכם ממון
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
חוק להסדר התדיינויות
סיפורים מהחיים
אלימות כלכלית
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
גירושין של אנשי הייטק
גירושין של רופאים
נסטינג
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין