מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
ידועים בציבור

 להצטרף לעמוד הגוגל+


המושג ידועים בציבור, בדרך כלל, עונה להגדרה, לפיה מדובר באותם בני זוג המקיימים ביניהם יחסי שיתוף מלאים לרבות ניהול משק בית
משותף ולמעט היותם נשואים זה לזו. היינו, על מנת שבני זוג יוכרו כידועים בציבור עליהם למלא קיומם של שני תנאים מצטברים. האחד,
הנו חיי משפחה ואישות והשני קיומו של משק בית משותף כאמור. המדובר הוא במבחן כפול.
 
יש מצבים בהם ידועים בציבור זוכים לזכויות דומות של בני זוג נשואים אולם אין לכך קביעה גורפת.קיים למשל, הבדל בולט בין מצבם של
הידועים בציבור ובין הנשואים והבדל זה בא לידי ביטוי בכל הקשור לנושא של חובת ההוכחה. שכן, בני זוג נשואים בקלות יכולים להוכיח
את עצם היותם נשואים על ידי המצאת תעודת נישואים. אולם לעומתם, הידועים בציבור, על מנת להוכיח את זוגיותם, צריכים להביא עדים
וראיות בעזרתם יוכלו להוכיח כי אכן מדובר בקשר של ידועים בציבור.כמו כן, תנאי בסיסי ונוסף להוכחת הסטאטוס של ידועים בציבור הוא ניהול משק הבית באופן משותף.

מרכיב המגורים המשותפים - "הבסיס לראיית בני זוג כידועים בציבור, לשם הוכחת חייהם כזוג ולשם הוכחת משק בית משותף, הינו המגורים המשותפים. כשם שלכל זוג נשוי מעון משותף שהוא מרכז חייו, כך על זוג הרוצה לקבל הכרה כידועים בציבור, חלה החובה להתגורר במגורים משותפים, תנאי זה הינו תנאי ראשוני ויסודי, וסימוכין לכך רואים בהופעתו במרבית "חוקי הידועים בציבור"

..."גם אם אין במגורים משותפים משום תנאי מכריע, הרי יש בהם משום ראיה חזקה לחיי המשפחה בין בני הזוג...קשה לראות בשני אנשים "משפחה" אם אינם מבלים את חייהם המשותפים במקום מגורים משותף בו שוהים שניהם ". (עו"ד בן דרור בספרו "הידועים בצבור :נשואים ללא נישואין", קוק הוצאה לאור בע"מ, תשנ"ג-1993 .)

יחד עם זאת יודגש כי הפסיקה הכירה בבני זוג "כידועים בציבור" על אף שלא התגוררו בדירה אחת , בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי המובא בפני בית המשפט. למשל בעת שימוש בשתי דירות במקביל או ניהול קופה כלכלית אחת .

השופט שאול שוחט בתמ"ש (תל-אביב-יפו) 35924/99 - ד.ו. נ` י.א. ואח` . תק-מש 2006(2), 210 ,עמ` 219 קובע : "ואולם! אין הקלה ואין ויתור על דרישת המגורים ודי אם היא מתקיימת `פעם אצלה` `פעם אצלו`. בפרשת שוקרן (שם) לא התגוררו בני הזוג במקום אחד קבוע אלא לעתים בדירת הגבר ולעתים בדירת האשה. עם זאת, יסוד המגורים המשותפים התקיים".

 
במקום בו בני זוג ידועים בציבור לא ערכו כל הסכם ממון הבא להסדיר את עניני רכושם, החילה הפסיקה על חלוקת הרכוש בינהם את הסדר הילכת השיתוף אשר קובעת כי רכוש הצדדים נחלק שווה בשווה בין שני הידועים בציבור. הסדר זה אינו חל על נכסים עסקיים ועל נכסי פרישה באופן אוטומטי וצריך להוכיח כוונה מפורשת שבני הזוג אכן התכוונו להחיל שיתוף בנכסים אלו. מאידך, בין בני זוג נשואים חל הסדר איזון המשאבים הקובע כי מתנות, ירושות ונכסים מסוימים אינם ברי איזון ונשארים מחוץ לסל הנכסים של בני הזוג בהגיעם לפירוק שיתוף. נכסים אלו לא יאוזנו. הסדר זה אינו קיים למעשה בין בני זוג הידועים בציבור ועל נכסיהם תחול הילכת השיתוף בנכסים.
 
בעניין ירושה בין ידועים בציבור - ראה פסק דינו של השופט גרניט, אשר השווה את זכויות אשה נשואה לאשה ידועה בציבור ושפסק כי הידועה בציבור יורשת מכוח סעיף 55 לחוק הירושה. (בתמ"ש 90270/99- פלונית נ` פלוני, נבו).
מכאן קיימת חשיבות רבה לעריכת הסכם ממון בין בני הזוג הידועים בציבור אשר יסייג את הילכת השיתוף ובו בני הזוג קובעים ביניהם הסדר רכושי מכוח חוזה. זכויות ונכסים שיכול שיובאו בגדר נכסי בני זוג ידועים בציבור ללא הסכם, מוצאים ממנו מכוח ההסכם. לדבר חשיבות ממונית מאחר ורק כך כל אחד יכול לשמור על זכויותיו ונכסיו טרום הזוגיות. כמובן שזכויות שהתקבלו מכוח החוק לא ניתנות להתניה בהסכם.
הסכמי ממון בין ידועים בציבור
לאור העקרונות הכלליים בדבר חופש החוזים, יכולים הצדדים המעוניינים להיחשב כידועים בציבור לקבוע בחוזה את זכויותיהם וחובותיהם זה כלפי זה, ולהשוות כך את מצבם לזה של זוג נשוי.
הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין