מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
גירושין של אנשי הייטק
גירושין של אנשי היי טק- עו"ד מיכל מוזס, עו"ד גירושין, מגשרת ונוטריון 
למה עובד הייטק צריך עורך דין גירושין המתמחה בגירושין של אנשי היי טק  ?
עובדי הייטק שפונים לייעוץ לעורך דין בגירושין, מגלים שהשכר הגבוה שלהם נמצא בעוכריהם: לאורך חיי הנישואין שלהם הם קיבלו שכר גבוה, תוספות ותנאי שכר מפליגים (בונוסים, רכב ליסינג, משכורת 13, אופציות ועוד), שאפשרו להם רמת חיים גבוהה.
אם מתנהלת כנגד עובד היי-טק תביעת מזונות או תביעה לחלוקת רכוש, בדרך כלל מחוייב אותו איש הייטק בסכומי מזונות גבוהים מהמקובל, בהתאם לשכרו הגבוה.
בפסיקת מזונות יש לצרף הכנסות של 12 חודשים כאינדיקציה לרמת ההשתכרות . אלא שבגירושין של אנשי היי טק , השתכרות של 12 חודשים רטרואקטיביים אינה מלמדת על ההשתכרות האמיתית .
חיובי המזונות והרכוש הללו נקבעים בהסתמך על הנחה שעובד ההיי-טק ישרוד שנים ארוכות במשרתו, וכי שכרו לא יירד במהלך שנים אלה, אלא אף יעלה. 
אלא שהנחה זו איננה מתחשבת במאפייניהם הייחודיים של עובדי תעשיית המחשבים, הסייבר וההיי-טק. מדובר בתעשייה שצומחת ומשתנה כל הזמן. חברות הייטק נדרשות לבחון ואף לשנות באופן מתמיד את תחומי עיסוקיהן, את הטכנולוגיות שהן משתמשות בהן, את הפלטפורמות ואת קהל הלקוחות שלהן, והתחרות בשוק עזה במיוחד, הן מול חברות ישראליות והן מול חברות בינלאומיות. 
עובדי הייטק רבים, שאינם מצליחים להסתגל לשינויים המהירים בשוק ההיי-טק, שלעיתים יש להם מומחיות בטכנולוגיות שהיו נפוצות ונדרשות רק לפני שנים ספורות, נפלטים משוק העבודה בגיל צעיר יחסית, כיון שהמומחיות שלהם התיישנה ואינה רלבנטית עוד למעסיקיהם. במצב זה, הם נותרים מחוסרי מקור פרנסה, או שהם נאלצים לספוג פגיעה קשה בשכרם וברמת החיים שלהם.
נוסף על הפגיעה ברמת החיים ובדימוי העצמי של עובד ההייטק, שעד לפני זמן קצר נהנה מקריירה ומתנאי עבודה משופרים, עובד היי-טק גרוש שמאבד את משרתו או ששכרו נפגע, צריך להתמודד עם חיוב מזונות שנקבע בהסתמך על שכרו הגבוה, ומתוך הנחה שהוא ישרוד שנים רבות במקום העבודה – הנחה שפעמים רבות אין לה בסיס במציאות. שיעור המועסקים בהיי-טק בגילאים המבוגרים נמוך יחסית, ורבים מהם מוצאים את עצמם בגרעון כלכלי אם הם צריכים לשאת בתשלומי מזונות גבוהים גם במצב שבו הם מחוסרי עבודה.
מצבם זה של עובדי ההיי-טק הוא מצב ייחודי, שאינו אופייני לבעלי שכר גבוה אחרים. עובדי ההיי-טק, ברובם המכריע, אינם מאוגדים באיגודי עובדים, מועסקים בחוזה אישי ואין להם קביעות מכל סוג (כמו בכירים בשירות המדינה, למשל). 
מלכוד זה אינו מאפיין בעלי מקצוע אחרים המרוויחים שכר גבוה, כיון שנראה שבתחום ההיי-טק, המומחיות של אתמול מתיישנת מהר מאוד, שלא כמו בתחומי עיסוק אחרים.
מומלץ לעובד היי-טק שנמצא בהליך גירושין לפנות לעורך דין מומלץ בעל נסיון בנישה הייחודית של גירושין של אנשי היי טק , על מנת לשמור על זכויותיו בהליך הגירושין, באופן שיוכל לעמוד בחיובים הכספיים המוטלים עליו לאורך שנים.
לייעוץ ראשוני והערכת מצב ניתן לפנות למשרדנו.  
הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין