מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
נישואין אזרחיים

 

 להצטרף לעמוד הגוגל+

במדינת ישראל לא ניתן עדיין להינשא נישואין אזרחיים אלא רק בנישואין כדת משה וישראל. למעשה, לא ניתן לרשום זוג כנשוי, אלא אם הנשיואין נערכו על פי כללים של אחת מהדתות המוכרות, או שהזוג יינשא במדינה אחרת במידה ואותה מדינה תכיר בבני הזוג כנשוי  ובמידה ובני-הזוג הציגו בפני משרד הפנים בישראל תעודה רשמית מאותה מדינה המעיד על כך.

המעוניינים להינשא נישואין אזרחיים יכולים לעשות זאת או בחו"ל, נישואי קפריסין למשל, או בהליך בו בן זוג אחד נשאר בארץ והאחר טס לפרגוואי, על מנת לסדר את הנישואין, ונעזר בעו"ד בישראל לצורך סידור המסמכים. קיימים  3 מצבים בהם שבעקבותיהם יבקשו בני זוג להינשא בנישואין אזרחיים:

 - זוגות שאינם מעוניינים כי כללי ההלכה היהודית יחולו על המערכת הזוגית ביניהם.
 - זוגות המנועים להינשא כדת משה וישראל, למשל: פסולי חיתון, כהן וגרושה וכו`.
 - זוגות מעורבים-יהודי ובן דת אחרת.

על זוגות שנישאו נישואין אזרחיים חלים חיובים שונים מאלו החלים על זוגות שנישאו על פי ההלכה.
אישה הנשואה על פי ההלכה זכאית לקבל מבעלה מזונות כל עוד הם נשואים והחובה של הבעל הינה לפרנס את אשתו לפי מעמדו ולפי כבודו, בהתאם ליכולתו ובהתחשב ברמת החיים לה הורגלה במהלך חיי הנישואין.

עד לאחרונה, היתה ההלכה כי לאשה שנישאה נישואין אזרחיים אין זכות אוטומטית לתבוע שבעלה יפרנסה אולם בפסיקה חדשנית של בית המשפט העליון נפסק כי ניתן לחייב את הגבר במזונות אישה מכח דיני החוזים, גם ללא קביעה בשאלת הסטטוס של בני הזוג.

לעניין הגירושין של בני זוג שנישאו בנישואין אזרחיים קיימת הבחנה בין כל אחת מהקטגוריות שהביאו את בני הזוג להינשא בנישואין אזרחיים.

לגבי גירושין של זוגות אשר היו מנועים להינשא כדת משה וישראל. לצורך התרת נישואין אילו יש צורך בגט לחומרא מאחר ובית הדין רואה בבני זוג אילו כבני זוג שנישאו בנישואין אזרחיים אך ורק מתוך אילוץ כאשר הלכה למעשה ראו את עצמם כנשואים לפי ההלכה.

לגבי גירושין של בני זוג שאינם מעוניינים כי כללי ההלכה היהודית יחולו על המערכת הזוגית ביניהם בני הזוג אינם צריכים לעמוד בתנאים שקבועים למתן גט לגבי זוגות שנישאו כדת משה וישראל שכן מלכתחילה בני הזוג אינם נחשבים כנשואים מבחינת ההלכה. במקרה זה הגט יכול להינתן גם אם אין הסכמה מצד שני הצדדים ולא נדרש להוכיח את עילות הגירושין.

לגבי זוגות מעורבים - יהודי ובן דת אחרת נישואיהם יותרו בהליך שנקרא "התרת נישואין". לצורך כך יש לפנות בבקשה לבית המשפט העליון שיכריע לאיזה בית דין או בית משפט הסמכות לדון בהתרת נישואיהם. התרת הנישואין בפועל מתבצעת באותו בית דין או בית משפט אליו הפנה בית המשפט העליון.

 

 להצטרף לעמוד הגוגל+

הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין