מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
גירושין של רופאים
נכסי הקריירה של רופא- גירושין של רופאים 

"נכסי קריירה" הם כינוי לפונטציאל ההשתכרות העתידי של מי שיש לו מקצוע או מומחיות בתחומו שנצברו במהלך הנישואין, משתכר שכר גבוה מהממוצע ויש לו כישורים גבוהים במקצועו.
הסיטואציה מוכרת – בני זוג מתגרשים, כשהאחד מהם הוא רופא מומחה, הוא מוכר מאוד בתחומו, וייתכן שיש לו גם קליניקה פרטית ורשימת לקוחות קבועים. בן הזוג השני מרוויח הרבה פחות, והוא אינו המפרנס העיקרי של הבית. 
האם המוניטין האישי של הרופא המומחה הוא נכס שיובא בחשבון במהלך פירוד וגירושין?
בעיה זו נדונה בהרחבה בפסקי דין של בתי המשפט לענייני משפחה בשנים האחרונות, לאור השינויים בחוק יחסי ממון, שהתייחסו בין השאר לחלוקת נכסי קריירה בגירושין.
מצד אחד, יטען בן הזוג בעל הקריירה – בדרך כלל זהו הגבר – שהמוניטין וכושר ההשתכרות נרכשו בעמלו הרב ובגלל כשרונו האישי, ואין הצדקה לחלק אותם עם אחרים.
מעבר לכך, בת הזוג והמשפחה כולה נהנתה מפירותיו של המוניטין המקצועי ומההכנסות שצמחו לרופא המומחה במהלך חיי הנישואין, ואין סיבה לתת לה ליהנות מהרווחים הללו גם לאחר סיום הנישואין.
מהצד השני, יטען בן הזוג – בדרך כלל זוהי האישה – כי המוניטין האישי והמיומנות המקצועית של הרופא נרכשו ברובם במהלך הנישואין, וכי ללא הקרבת הקריירה של האישה, לא היה מצליח הרופא המומחה להגיע לדרגת המומחיות והמוניטין שלו.
הטענה היא שללא התרומה של בן הזוג, הרופא המומחה לא היה מצליח להגיע לרמת המומחיות וההשתכרות שלו, שהוא ייהנה ממנה גם בעתיד. בשנים הראשונות של העיסוק במקצוע, נדרשת עבודה מאומצת של בעל המקצוע, השקעת ימי עבודה רבים, השתלמות והשגת ידע מקצועי ורכישת ותק. בשנים אלה, שבהם בדרך-כלל מגדלים בני הזוג ילדים קטנים, ההתמסרות של בן הזוג השני לגידול הילדים ולטיפול השוטף בהם מאפשרת את ההתרכזות של בן הזוג הקרייריסט בהתקדמות המקצועית.  אין זה הוגן שלאחר שחולפות אותן שנים, והמומחה יכול ליהנות מהפירות הכלכליים של מומחיותו, הוא יסרב להתחלק בהם עם מי שאפשר לו להגיע למומחיות והמוניטין המקצועיים.
להתרכזות בגידול הילדים יש מחיר: בן הזוג שנשאר בבית אינו יכול לקדם את הקריירה שלו לשיא של מיומנות מקצועית, כפי שעושה בן הזוג הקרייריסט, והוא נאלץ לדחות או לוותר כליל על ההתקדמות המקצועית ועל יכולת ההשתכרות של עצמו.
כיצד מכריע בית המשפט? בית המשפט קבע כי יש להתחשב בכושר ההשתכרות העתידי של רופא בעל קריירה בהתחשב בשלושה גורמים עיקריים: 
1. משך הנישואין והמידה שבה המוניטין והמיומנות של הרופא הושגו במהלך הנישואין; 
2. הפער בין כושר ההשתכרות העתידי של בני הזוג; 
3. מידת ההקרבה של הקריירה של בן הזוג ה"ביתי" כדי לקדם את הקריירה של בן הזוג הקרייריסט.
ככל שמשך הנישואין ארוך יותר, ככל שהפער בכושר ההשתכרות של בני הזוג גבוה יותר, וככל שנדרשה הקרבה גדולה יותר של הקריירה המקצועית מצד בן הזוג ה"ביתי", כך ייטה בית המשפט לחלק את נכסי הקריירה והמוניטין של בן הזוג המומחה בין בני הזוג בסיטואציה של גירושין.

כיצד מודדים ומעריכים את שווי הקריירה האישית של בן הזוג? ומי קובע מהו חלקו של בן הזוג ה"ביתי" ביצירת הקריירה המקצועית של בן הזוג בעל המוניטין? איך בפועל נעשית החלוקה של הקריירה – האם מדובר בתשלום חד פעמי או בתשלום חודשי?
כיצד תגיעו לחלוקה צודקת של הרכוש המשפחתי במצב שבו לבן זוג אחד יש קריירה מצליחה, ובן הזוג האחר מעוניין לקבל פיצוי על השווי הכספי של הקריירה הזו? מומלץ לפנות לעו"ד גירושין המתמחה בפרידה וגירושין של בעלי הכנסות גבוהות, קריירה ומוניטין מקצועיים.
עו"ד גירושין מומלץ יוכל לכוון אותך לכלים המשפטיים שבמסגרתם יישמרו זכויותיך בחלוקת הרכוש המשפחתי, כולל נכסי הקריירה של בני הזוג.

הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין