מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, שבראשו עומדת עו"ד מיכל מוזס, מאגד בתוכו פסיכולוגים ואנשי מקצוע נוספים אשר לנגד עיניהם עומדת טובת בני הזוג וילדיהם. המרכז הוקם על מנת לתת מענה לבני זג אשר מעוניינים להתגרש ללא פתיחה במלחמות. המרכז מלווה את בני הזוג החל מרגע הפירוד הפיזי והכלכלי וכלה בסיוע בהסדרת משמרות לילדים, הסדרי ראיה, תיאום הורי וכיוצ"ב. כמו כן המרכז נותן סיוע לא רק בסכסוכים הנובעים מגירושין אלא בכל הסכסוכים אשר יכולים להיות במסגרת המשפחתית, לרבות ירושות עיזבונות , פירוק חברות משפחתיות , עסקים משפחתיים שותפויות משפחתיות , קניין משפחתי וכל עניין כלכלי אחר אשר מעורב בו גורם משפחתי..  

הצוות שלנו נותן סיוע מקסימלי בכל הרבדים האפשריים על מנת להגיע לפתרון הנכון והטוב ביותר לשני הצדדים אשר מעוניינים בגישור ע"י אנשי המקצוע הטובים ביותר, המרכז מעניק לכל זוג סיוע והכוונה המתאים לו, כל זוג לפי הקושי שלו ולפי המחלוקות הספציפיות שלו, לכל זוג פתרון מיוחד המותאם אליו בלבד.  

עו"ד מיכל מוזס, מייסדת המרכז, בעלת ניסיון של למעלה מעשרים שנים בדיני משפחה, כמו כן היא מגשרת מוסמכת, מביאה עמה את הפן המקצועי, משפטי, מעניקה לזוג מידע והכוונה באשר למחלוקות המשפטיות העומדות על הפרק ומסייעת לגשר בין המחלוקות על מנת להגיע להסכם הנכון ביותר לצדדים.

בנימה אישית

 אין ספק שכעו"ד של דיני משפחה במשך 20 שנים , בתי המשפט הם הזירה הטבעית עבורי,ואולם הניסיון הרב מלמד ,שסיום המחלוקת בהסדר ובגישור כמעט תמיד משתלם יותר כלכלית ורגשית ומשתלם גם בבריאותם הנפשית של הילדים ושל הצדדים.

אין ספק כי ישוב הסכסוכים בדרך של גישור והסדר מוזילה את העלויות משמעותית ושומרת בכיסם של הצדדים כספים רבים שיכולים להיות מתועלים לרווחת המשפחה . להתגרש עולה יקר , למכור את הבית המשותף בכינוס נכסים עולה יקר מאוד ויש להשתמש בכלים אלו רק במקרים בהם באמת אין יכולת להסתדר עם הצד השני. לשם כך אנחנו כאן.תמיד אני אומרת שלא שווה להוציא כסף טוב אחרי כסף רע למה הכוונה ??

 אספר סיפור.

 פגשתי מכרה שבזמנו התייעצה עמי האם להגיש תביעה להגדלת המזונות אליהם הגיע כמה שנים קודם לכן בהסדר. מאחר וגילם של הילדים היה 13 ו-14 , עשיתי לה חשבון שהתוספת שהיא רוצה באמת להגדיל [ היא רצתה השתתפות בהוצאה מסוימת ] זה בדיוק שכר הטרחה שלי . פשוט אמרתי לה שבנסיבות אלו עדיף לה לשלם את הכסף ישירות לילדיה במקום לשלם לי.

ואולם כנראה יצר הנקמנות היה חזק מהשיקולים הכלכליים  הטהורים שהצגתי לה והיא פנתה לקולגה שלי . לפני כחודש פגשתי אותה והיא אמרה לי את יודעת איך הבסתי את הגרוש שלי ??  הוא חויב לשלם לי כך וכך. היא  הוסיפה ואמרה , זה אומנם עלה לי מאה אלף ₪ אבל היה שווה כל אגורה ! בחשבון פשוט ולאורך השנים היא קיבלה תוספת של כ- 30,000 ₪ אבל שילמה על זה 100,000 ₪ !!!

ועכשיו כאשר אנחנו מנתחים את הסיפור  מה יש לנו כאן ??? אמא שהוציאה 100,000 ₪ מקופת המשפחה לטובת קופת עורכי הדין ואבא שככל הנראה גם הוא הוציא סכום כל שהוא עבור ייצוג של עורכי דין , נניח שרק 25,000 ₪ , בשביל להעביר מיד ליד 30,000 ₪ . איפה הגיון ???

זה מיקרה זניח וקטן . אני לא מדברת על סכסוכים יקרים להפליא בהם המשפחה ניזוקה כלכלית קשות .

הרבה זוגות שמנהלים תיק ,לפעמים המריבה שלהם והפער ביניהם זה בדיוק שכרי הטרחה שגובים עורכי הדין . אם המטרה שלהם זה להעשיר את עורכי הדין אז בסדר אבל אם המטרה זה להיות הגיוני , מחושב וכלכלי , ברור שגישור עדיף.

לכן , הפתרון צריך להיות ככל האפשר , גישור מקצועי , הסדר פשרה וככל הניתן להימנע מבתי משפט.

לא רק כסך על המשוואה . גם בריאותכם הנפשית . גם כאשר זוג נפרד ביחסים סבירים והם מגיעים לבית המשפט , קשה לשמור על ניקיון כפיים ועל יחסים טובים. כל אחד סבור שהשני משקר , ונכנס למגננה שהופכת מהר מאוד למתקפה ומכאן התדרדרות רק ממשיכה .

לא פשוט לאדם להמשיך לחיות את חייו בשקט ושלווה כאשר במקביל יש תיק פתוח בבית המשפט. תיק שמצריך דיונים ותצהירים ואיסוף חומר ובמקום להשקיע אנרגיה בלהשתקם , האנרגיה מושקעת בניהול ההליך. מחיר גבוה מאוד .

והכי הכי חשוב !! הילדים. שוו את עצמכם נאלצים לתמרן בין אמא ואבא שלכם. גם כאנשים מבוגרים , זו משימה קשה , קל וחומר אם אתם ילדים קטנים שרק הרגע ההורים שלכם פירקו את הבית והאדמה רועדת וגם הסכסוכים מחרבים כל חלקה טובה.

 את הכסף שאולי תרוויחו במלחמה תצטרכו להוציא על פסיכולוגים וגם זה בתנאי שמי שהתגרשתם ממנו הוא אדם נורמאלי ולא מבצע "רצח" בנפשן של הילדים ומצבע "ניכור הורי " וממריד ומסית ומחרב את נפש הילדים ואת חייכם. אני אומרת שאם מי שאתם מתגרשים ממנו הוא "לא נורמאלי" וכל אחד יודע מי הוא בן זוגו ולמה מסוגל , או אז הכי שווה להגיע להסדר שיהיה גם על דעתו. המחירים מגירושין לא טובים כל כך גבוהים שלעיתים אין לזה מחיר בכסף .

לא תמיד אפשר לפתור את הסכסוך בגישור אבל במקרים רבים. למעשה ברוב המיקרים .

אכן ישנם מיקרים בהם מי שעומד מולך ודרישותיו בלתי הגיוניות  או מונעות מנקמנות גרידא שאז אין מנוס  מתביעה 


מוזמנים לבקר באתר המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה בכתובת http://www.merkazgishur.com/

הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין