מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
נסטינג

הסדר קינון – "נסטינג"

בני זוג רבים המצויים בסכסוך גירושין רוצים להיפרד זה מזו ולעבור לגור בדירות נפרדות, אך הם אינם רוצים לטלטל את הילדים המשותפים בין הדירות של ההורים.

ההסדר המקובל כיום במקרה של פרידת ההורים, הוא שאחד מההורים עוזב את הדירה המשותפת (בדרך כלל זהו ההורה שאינו מחזיק בילדים) ושוכר / קונה דירה אחרת.

להסדר המקובל חסרונות רבים.

ראשית, הילדים המשותפים, לעיתים ילדים קטנים, נאלצים לנסוע הלוך ושוב בין שתי דירות.

המעברים הללו, שחלקם כרוכים בנסיעות ארוכות, יוצרים עבור הילדים תחושה קשה של חוסר יציבות, תחושה של מסגרת ביתית רעועה, תחושות שמוסיפות על המצוקה שנגרמת לכל ילד בשל הליך גירושין ופרידה של הוריו.

מעבר לפן הרגשי, ישנם להסדר זה חסרונות פרקטיים: ההורים צריכים לארגן לילדים המשותפים שני סידורים ביתיים מלאים – רהיטים, מכשירי חשמל, מיטות, ביגוד – הכל כפול.

הצורך להעמיד לרשות הילדים שני סידורים ביתיים מלאים כרוך בהרבה כסף, מה שגורם בפני עצמו למחלוקת בין ההורים מי צריך לשאת בהוצאות אלה, וגורם להתנגשויות נוספות.

 

אפשרות חלופית להסדר שתי הדירות היא הסדר הקינון – נסטינג. כפי שעולה משמו, המטרה של הסדר הנסטינג היא לשמר את הבית המשותף כמקום בטוח ויציב לילדים המשותפים גם בסיטואציה של פרידה.

 

בהסדר נסטינג, הבית המשותף נותר ביתם של הילדים, וההורים המתגרשים לוקחים על עצמם את השהות עם הילדים בבית המשותף, לסירוגין: כשאחד ההורים מצוי עם הילדים בבית, בהתאם להסדרי המשמורת בין ההורים, ההורה האחר אינו מצוי בבית.

המשמעות העיקרית של הסדר הנסטינג היא, שכל אחד מההורים צריך למצוא מקום מגורים לפרקי הזמן שבהם ההורה האחר מצוי עם הילדים. מקום המגורים לא צריך להיות כזה שמותאם לשהות הילדים.

בצורה זו, כל אחד מההורים יכול לבחור את מקום המגורים המשני – כלומר, זה שאינו הדירה המשותפת: ההורה יכול לשכור דירה קטנה או חדר ליחיד, יכול לחזור לגור בבית הוריו, או לגור בכל מקום אחר כפי שיבחר. במקרים שבהם פירוק הקשר בין ההורים נובע מקשר זוגי חדש של אחד ההורים, הדירה המשנית יכולה להיות דירת בן הזוג החדש.

 

למי ימליץ עורך דין [ עו"ד גירושין מומלץ]  המתמחה בענייני גירושין על פתרון הנסטינג?

בראש ובראשונה, להסדר ה"נסטינג" יש משמעות כספית. שני ההורים צריכים למצוא לעצמם מקום מגורים שאיננו הדירה המשותפת, שבה מתגוררים הילדים. מקרים שבהם בני הזוג הנפרדים מעוניינים למכור את הדירה המשותפת, ולעבור כל אחד לדירה משלו בדרך הטבע אינם מתאימים להסדר נסטינג.

מעבר לכך, הסדר נסטינג מצריך הבנה ושיתוף פעולה בין בני הזוג גם לאחר הפרידה והגירושין. סוגיות של ניקוי הדירה המשותפת, תשלום חשבונות, מזונות הילדים וכד` צריכים להיפתר במקסימום הבנה ובמינימום חיכוכים, או שהסדר הנסטינג לא ישרוד לאורך זמן.

הורים פרודים שמקבלים את המלצת עורך הדין לענייני גירושין, ומצליחים ליישם לאורך זמן את הסדר הנסטינג מגלים שהם משקיעים משאבים רבים, בזמן ובממון, אך המחיר – שמירת הסביבה הטבעית והיציבות בחיי הילדים המשותפים – מצדיק את ההשקעה.

בשולי הדברים אציין כי תמיד יכולה להיות יצירתיות בפתרון בעיות . כך למשל בני זוג שהאישה יוצגה על ידי ,שכרו דירה משותפת שבה כל אחד מהם התגורר בימים שהצד השני היה עם הילדים בבית עם הילדים . זה הלך כך . כל אחד היה שלושה ימים בבית המשותף  עם הילדים , וכמובן כל שישבת שני , ובימים בחופשיים חלקו בדירה משותפת ששכרו.

כמובן שזה לא פיתרון לעד כי בשלב מסוים היו צריכים להתקדם הלאה ולשכור לעצמם דירה אבל את המשבר הראשוני הילדים עברו יחסית בצורה טובה . 

הסכם ממון
אלימות כלכלית
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
פורום גירושין - תפוז
חוק להסדר התדיינויות
נסטינג
גירושין של רופאים
גירושין של אנשי הייטק
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
סיפורים מהחיים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין