מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
הסכם גירושין
מטרת הסכם הגירושין היא לאפשר לבני זוג להיפרד בצורה מסודרת ומתוך הסכמה. על מנת לאפשר זאת, על בני הזוג להגיע להסכמה בדבר תנאי הפרידה שלהם, ואז להביאה אל בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני כדי לקבל מהם אישור הסכם גירושין. ניתן להגיע לחתימת הסכם גירושין לאחר הליך גישור ומבלי להגיש תביעות לבית המשפט ואפשר להגיע לאישור הסכם גירושין אחרי שמוגשות תביעות בבתי המשפט ולמעשה בכל שלב משפטי שהוא.
הסכם הגירושין למעשה חייב לכלול פרטים מסוימים המפורטים להלן אולם מאפשר לבני הזוג לבנות אותו לפי צרכם. כך למשל אם אב רוצה להבטיח שהתשלומים אכן ילכו לרווחת הקטינים יכול מצד אחד להפחית  בשיעור המזונות ולקבוע את השתתפותו בחוגים , שיעורי עזר, הוצאות חינוך וכיו"ב. יש צדדים שמסכימים על מזונות בסיס ובמקביל יתר ההוצאות יחולקו בין הצדדים בחלקים שווים. האלטרנטיבות הן רבות וניתן "לתפור" חליפה לכל משפחה לפני מידתה. זאת אומרת כיצד  רואים הצדדים את המשך שיתוף הפעולה בעניין  הקטינים.
למעשה הסכם להבדיל מפסיקה של בהמ"ש הינו "פתוח" יותר לכלול את נסיבותיו המיוחדות או רצונות בני הזוג.
כאשר בני זוג חותמים הסכם גירושין בינהם, יכלול הסכם זה בדרך כלל סעיפים רבים ובדרך כלל מתייחס למספר נושאים עיקריים המפורטים להלן:
א. נושא הגירושין והסדרת הגט : על הסכם גירושין לכלול את הסכמת שני הצדדים להיפרד בהסכמה ומתוך רצון חופשי, כאשר הגבר מצהיר כי הוא מוכן לתת לאישה גט, והאישה מצהירה כי היא מוכנה לקבל את גיטה.
ב. משמורת והחזקת הילדים : על הסכם הגירושין לכלול את הסכמת הצדדים בנוגע להחזקת הקטינים והסדרי הראיה של ההורה הלא משמורן את הקטינים, לרבות חגים , חופשים , ארועים משפחתיים , ואף לרדת לפירטי פרטים כגון אספות הורים, ימי הולדת משותפים, בר ובת מיצווה וכיו"ב . במסגרת זו ניתן להסכים על אופן הוצאת הילדים מהארץ, אם בכלל, על הערבויות שיש לתת על מנת להוציא את הילדים מהארץ, על דרך חינוכם של הילדים וכל החלטה אחרת הקשורה בהם.
ג. מזונות הקטינים: במקרה שבו לבני הזוג יש ילדים קטינים על הסכם הגירושין לקבוע את שיעור המזונות שישלם ההורה הלא משמורן עבור ילדיו הקטינים. בנוסף בהסכם הגירושין יקבע דרך מימון הוצאות חריגות שאינן מכוסות על ידי חוק ביטוח בריאות ממלכתי או כל הוצאה אחרת שמוסכם בין הצדדים שהצדדים ישאו בה במשותף ואשר עלולות להיווצר במשך הזמן כגון חוגים ,שיעורים פרטיים , שיעורי נהיגה וכל הוצאה אחרת לפי הסכמת בני הזוג או הדרך בה הם בונים את תשלום המזונות.
ד. רכוש וממון. חלוקת הרכוש המשותף אותו צברו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים היא אחת המטלות הכבדות ביותר במסגרת ניסוח הסכם גירושין. ככל שחלקו של בן זוג ברכוש המשותף יגדל, כך תגדל יכולתו לשמור על רמת חייו מלפני הגירושין, שכן בדרך כלל כתוצאה מחלוקת הרכוש יורדת רמת חייהם של שני בני הזוג. על הסכם גירושין טוב לכלול את פירוט נכסיהם המשותפים של בני הזוג, ואת חלוקתם המדויקת בתום הגירושין.
על פי הוראות חוק יחסי ממון בין בני זוג (1973), יש לאשר כל הסכם ממון בין בני זוג על-ידי בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני. עד קבלת אישור זה, אין כל תוקף משפטי מחייב לכל הסכם ממון, גם אם הוא חתום בידי שני הצדדים. דהינו אם הצדדים חתמו על הסכם ולאחר מכן אינם מאשרים אותו מכל סיבה שהיא, אין להסכם זה כל תוקף.
חשוב לציין כי למרות שהסכם הגירושין מתייחס לנושא מזונות הקטינים, ההסכם אינו מחייב את הקטינים והם אינם כבולים לו, ככל שלא קדם לחתימתו הליך משפטי ודיון מהותי בשאלת  המזונות. במקרה כזה, ככל שבהסכם הגירושין נקוב סכום מזונות שהוא נמוך מידי ולא משקף את צרכי הקטינים, הקטינים זכאים להגיש תביעת מזונות עצמאית וראשונית, וזאת באמצעות אמם בד"כ (על אף שהיא זו שחתמה על הסכם הגירושין(!)). ככל שקדם לחתימת ההסכם דיון ממשי בעניין מזונות הילדים, הרי שיש צורך להוכיח שינוי נסיבות מהותי כדי להביא להגדלת המזונות. בית המשפט, לא ייטה בקלות לשנות הסכמים שנחתמו ואושרו בפניהם.
הסכם ממון
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
חוק להסדר התדיינויות
סיפורים מהחיים
אלימות כלכלית
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
גירושין של אנשי הייטק
גירושין של רופאים
נסטינג
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין