מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
מאמרים
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
הסכם ממון

בפתח דבריי אציין כי אכן, לא פעם, נושא הסכם הממון גורם לאי נעימויות בין בני הזוג, אך הדבר אינו מחוייב המציאות. אני עוסקת בתחום המעמד האישי ובעריכת הסכם ממון מזה למעלה מ- 15 שנים. הנני מגשרת מוסמכת, בעלת ניסיון ומיומנות רבה בתחום. אני מסייעת  לצדדים להגיע לפתרונות יצירתיים ולהסכם מאוזן ומכובד שיהיה מקובל על שניהם ויגן על האינטרסים הלגיטימיים של שני הצדדים, הן על הצד בעל הממון והן זה שנכנס לקשר הזוגי עם פחות נכסים ולא רק בתחום הכלכלי אלא גם בתחום האישי.

הסכם ממון נועד להסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג באופן שונה מזו הקבועה בחוק יחסי ממון תשל"ג (1973). חוק יחסי ממון מסדיר את היחסים הרכושיים שיחולו בין בני זוג במקרה של גירושין , והוא חל על כל הזוגות שנישאו לאחר 1.1.74. על פי החוק, עם פקיעת הנישואין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית שווים של כלל הנכסים אשר בני הזוג צברו במהלך חייהם המשותפים תחת קורת גג אחת, לרבות, בתים, נכסי מקרקעין דירות, מכוניות, תוכניות חיסכון, קופות גמל, ניירות ערך, בעלות על עסקים, פנסיה ,ביטוחים ועוד עוד.


הסכם ממון נעשה בדרך כלל לפני הנישואין אך יכול שיעשה גם במהלך הנישואין. הסכם צופה פני עתיד ולמעשה לא אמורה להיות לו כל משמעות אלא במצב של פקיעת הנישואין.


הסכם הממון נועד למעשה למנוע מצב של ניהול הליכים משפטיים קשים הסבים סביב נושאי הרכוש, לעת הגירושין. הליכים אילו מאופיינים בעיקר במקרים בהם אחד הצדדים הביא עימו מלכתחילה לקשר הנישואין רכוש רב (ולעיתים בצורה משמעותית) מהצד השני, או כאשר אחד הצדדים הינו איש עסקים, ולחילופין כאשר אחד הצדדים לפחות כבר חווה על בשרו או בקרב בני משפחתו הקרובה סיפור גירושין.

ההסכם כאמור יכול שיעשה גם במהלך הנישואין. לעיתים רבות המריבות בין בני זוג ביחס לרכוש ולכסף במהלך הנישואין וזוגות כאלו בוחרים לעשות הסכם כזה גם בלי להיפרד.

באמצעות ההסכם יודע כל צד, מראש, את זכויותיו וחובותיו, ובהתאם יכול לכלכל את צעדיו. כך למשל, במקרה שבו אחד הצדדים מבוסס כלכלית ואילו הצד השני חסר כל, ובהסכם הממון נקבע כי לא תחול על הצדדים הלכת השיתוף או איזון המשאבים, הרי שהצד החלש מבחינה כלכלית ישכיל לחשוב על אפשרות של פרידה, שגם לאחריה יישאר חסר כל. במקרה זה, ביכולתו לחסוך ליום סגריר בידיעה כי בכל רגע נתון הוא עשוי למצוא את עצמו מחוץ למערכת הנישואין.

הסכם ממון אף עשוי למנוע מצב עתידי של סחטנות על ידי צד שאינו מעוניין בגירושין. בהיעדר הסכם ממון יכול בן הזוג שאינו מעוניין בגירושין לסרב ליתן גט עד אשר יסכים בן הזוג השני לשלם סכומי כסף נכבדים בתמורה לגט המיוחל.

יתרה מזאת, במידה ומדובר בנישואין שניים, הסכם ממון מגן על הילדים מהנישואין הראשונים ועשוי אף לשפר את טיב היחסים בינם לבין בן הזוג החדש. לרוב, יחששו הילדים מהנישואין הראשוניים למצב של תחרות עם בן הזוג החדש על הזכות לירושה. בהסכם הממון ניתן להזים חשש זה, על ידי הסדרת סיטואציה עתידית זו, מראש, לשביעות רצונם  הנוגעים בדבר.


זוגות אשר עורכים הסכם ממון לפני הנישואין יכולים לאשרו בפני נוטריון או בפני בהמ"ש או בה"ד.
 
כאשר הסכם הממון נחתם בעת עריכת הנישואין, יהווה אישור רושם הנישואין תחליף לאישור בית הדין או בית המשפט.

לאחר הנישואין חשוב לאשר את ההסכם רק בפני ביהמ"ש או בה"ד.

הסכם ממון שלא קיבל את האישור הדרוש לו על ידי הגוף הנכון הינו חסר כל תוקף משפטי או ערך כלשהו. לא ניתן להסתמך עליו ולא ניתן לתבוע רכוש על פיו. הסכם ממון הוגן מבטיח את זכויות הצדדים ומעניק יציבות וודאות למערכת היחסים.

חשוב לעשות את הסכם הממון אצל עו"ד בקיא ומנוסה בתחום. שכן  מדובר במסמך בעל חשיבות מרחיקת לכת שעשוי להשפיע על גורל הצדדים השפעה מכרעת, שנים רבות לאחר עריכתו. עם כל הצער שבדבר, הרוח השוררת בין בני הזוג בזמן עריכת ההסכם לא בהכרח תשרור בעוד שנים, ואם חו"ח יעלו הנישואין על שירטון, על אחת כמה וכמה יקשה על הצדדים לישב ברוח טובה את המחלוקות הרכושיות ביניהם.

הסכם ממון
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
חוק להסדר התדיינויות
סיפורים מהחיים
אלימות כלכלית
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
גירושין של אנשי הייטק
גירושין של רופאים
נסטינג
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין