מיכל מוזס
עורך דין גירושין, מגשרת ונוטריון
03-6446100
054-8096808
 
שם
טלפון
מייל
 
 
ערוץ סירטונים חדש למשרדנו 
13/5/2014 משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com-ליחצו על מנת לעבור לערוץ הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

חפשו אותנו בפייסבוק 
משרדנו פעיל ברשתות החברתיות השונות ומתעדכן באופן יומי על מנת להתעדכן סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו

חדשות המשפט  
ביהמ"ש קובע באומץ, כי כאשר השתכרותם של ההורים פחות או יותר זהה ונקבעה משמורת משותפת- כל אחד מההורים מחוייב לשאת בכל צרכי הקטינים, לרבות מזונם, ביגודם, מדורם, הוצאות החזקת מדורם, וכיוצ"ב, בעת שהותם של הקטינים עימו, עד מלאת להם 18 שנים

ערוץ יו טיוב 
משרדנו פתח ערוץ מיקצועי באתר הסירטונים יו טיוב - youtube.com הערוץ מכיל סירטוני מידע מקצועיים בנושא גירושין ונדל"ן

מירוץ למזונות- כתבה 
המירוץ למזונות מעלה הילוך

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
בימים אלו ממש פתחנו את המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה, המטפל בסכסוכים משפחתיים בדרך של גישור משפחתי

סיפורים מהחיים 
סיפורים מהחיים

המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה  
מוזמנים לבקר באתר החדש של המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים במשפחה

חדשות בית הדין הרבני 
בס"ד בית הדין הרבני קבע בהחלטה תקדימית כי צד אשר פתח תיק ליישוב סכסוך ולא יופיע ליחידת הסיוע, לא יזכה להנות מתקופת עיכוב ההליכים. הוי אומר שהצד השני יוכל להגיש תביעות בתום התקופה.

האשה חזרה הביתה.... 
הבעל התקין מצלמה עורר פרובקציה הגיש תלונה במשטרה והרחיק את האשה מהבית. האשה הגיע אלינו והיום (18.5.17) החליט בית הדין הרבני להחזיר אותה הביתה לאלתר !

 
25% הפחתת מזונות- חלוקת זמני שהות שווה ופערי שכר ניכרים- האומנם?!
פסיקה תקדימית שבה נקבע הפחתת שיעור מזונות לאב בעל משמורת משותפת, אשר קיים פעם השתכרות גבוה בין האב לאם.
האם לאישה שתרמה ביציות לבת זוגה יש מעמד משפטי ?
בת זוג לשעבר תתראה עם ילדיה על אף שאינה האם הביולוגית.
לרשימה המלאה
> מקרה השבוע

לפעמים הסדר פשרה טוב יותר מניהול הליכי גירושין.
הגיע אלי בעל שרצה להתגרש. הוא הופנה ע"י לקוח קודש עבורו ניהלתי הליך גירושין שנה לפני כן. לפני שניכנסנו להליך גירושין יקר ומכאיב הצעתי להם הליך גישור שיהיה משתלם לכל הצדדים. הבעל היה אגב נדיב מאד, מעבר להמלצות שלי. מתוך התחשבות של הבעל בילדים הצענו כי האישה תמשיך להתגורר בבית למשך 5 שנים לאחר הגירושין, תקבל מחצית הזכויות שצבר בעבודתו ו4,000 ש"ח דמי מזונות חודשיים. האישה דחתה את הצעתנו בבוז ואמרה כי פחות מ5,000 ש"ח לחודש היא לא תסכים וכן מגורים בדירה עד הגיע שבת הקטנה לגיל 18 [באותו זמן היתה כבת 4].
כבר אז אמרתי לאישה כי הצעת הבעל היא מתחשבת ולא תקבל יותר בבית המישפט אך היא התעקשה ללכת לבית המישפט. תוצאת הדברים היתה כי חצי שנה אחר כך מכרנו את הדירה בכינוס נכסים וחילקנו את הכסף בין הצדדים והיא נאלצה ללכת להתגורר אצל אביה. לאחר הליך ארור שעלה לה כסף רב , נפסקו לה מזונות ל-2 הקטינים  בסך 3,200 ש"ח ולחצית הזכויות הכספיות היתה צריכה לחכות עד מועד פירעון כל קופה וקופה. בשלב מסויים הייתה צריכה את הכסף והסכימה לוותר על כ-30% בחלק מהקופות הלא נזילות. על כך נאמר "אכל לקה ושילם". גם יכלה להישאר לגור בדירת 5 חדרים ולא בדירה של אביה, גם היו לה מזונות יותר גבוהים, גם היתה מקבלת את מחצית שווי הזכויות במלואם וגם הייתה חוסכת את שכר הטירחה של עורך הדין לגירושין שלקחה. מנגד הבעל היה מאד מרוצה מפסק הדין וכך נותר לו גם כסף כדי להוציא על ילדיו כאשר באו לבקרו.

צוואה חלומית
 
באיזור "הטיפים למתגרשים" כתבתי מספר מילים לגבי חשיבות צוואה בהליך גירושין [גירושים]. בהעדר צוואה בן /בת הזוג יורשים גם אם מצויים בסיכסוך עמוק איתכם. כל עוד לא התגרשתם וכל עוד אין צוואה, הם יורשים אתכם [במיקרה מוות חס וחלילה ]ב50%. זה הזכיר לי מיקרה מלפני כמה שנים. הגיע אלי גבר כבן 45 לפגישה וסיפר שהוא נשוי עם ילדים ויש לו מאהבת שהוא מאד אוהב וגם המאהבת נשואה. למעשה הוא רצה שאטפל בהסכם גירושין בינו לבין אישתו וסיפר שבמקביל המאהבת מתחילה גם היא בהליך גירושין למרות שבעלה אינו מעוניין בגירושין ממנה. כמובן שהכוונה שלהם היתה להתאחד האחד עם השני. פחות מחודש אחר כך הגיע אלי אותו בחור וסיפור מדהים בפיו. הבעל של המאהבת, שהיה בחור צעיר יחסית נפטר בפיתאומיות מדום לב. מסתבר כי היה לו ביטוח חיים על סך מיליון ש"ח שהאישה היתה המוטבה בו. אכן האישה קיבלה את הכסף, ירשה גם 50% מכל רכושה [נוסף על החצי שלה ברכוש המשותף. מה יצא??? נחסך ממנה הליך הגירושין, היא התאחדה באין מפריע עם המאהב של, יחד עם מיליון ש"ח כבונוס נחמד ויחד עם 50% מרכושו של הבעל ז"ל. אין לי ספק שאילו היינו שואלים את הבעל בוודאי שהיה מזדעזע מתוצאה זו. אילו היתה צוואה הרי שבוודאי שהילדים היו יורשים את הכסף הזה ונהנים ממנו ולא האישה שבגדה בבעלה והמאהב שלה!!
 
#עורך דין גירושין #עו"ד גירושין #עו"ד מיכל מוזס


« חזרה למאמרים
הסכם ממון
ניכור הורי
נסטינג לא לעשירים בלבד
מן התקשורת
תביעת אבהות
ראיון וטיפים למתגרשים
חוק להסדר התדיינויות
סיפורים מהחיים
אלימות כלכלית
החוק ליישוב סכסוכים במשפחה
גירושין של אנשי הייטק
גירושין של רופאים
נסטינג
המרכז הישראלי ליישוב סכסוכים
גירושין
מזונות ילדים
מזונות אישה
משמורת ילדים
רכוש
פסקי דין
הסכמים
גישור גירושין
ידועים בציבור
נישואין אזרחיים
ירושה
צוואה
דיני מקרקעין
קישורים
 
 
ויביט- בניית אתרים כל הזכויות שמורות למיכל מוזס- משרד עורכי דין המידע המופיע באתר אינו יכול להחליף ייעוץ משפטי אישי ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. מחברי המאמרים אינם נושאים באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.
| עורך דין הוצאה לפועל | עורך דין נזיקין | חוקר פרטי | עורך דין פלילי| עורך דין מקרקעין